Anti Ragging Cell

Proceedings of 2017-18 Anti-Ragging

S.no

Name Of The Faculty Member Branch Designation

Phone No

1 Dr.K.Nageswara Rao PRINCIPAL Principal & Chairperson 8977788844
2 G.Santhanam DIPLOMA Principal 9849665047
3 Y.Rajendra Babu       EEE Convener 9290509415
4 Dr.J.Lakshmi Narayana ECE Member 7893173344
5 K.V.Lakshmi Narayana CIVIL Member 9492478632
6 A.Patanajali Sastry CSE Member 9848409689
7 Dr P.SriniVasu MECH Member 8977760339
8 JAV.Ravindra Babu S&H Member 9700348180
9 Dr. B. Vanajakshi ECE Member 9441753374
10 Y.Kumari ECE Member 9948201717
11 A.RamaDevi S&H Member 9912436733
12 O.Bhanu Sekhar S&H Member 9440343673
13 B.MadhuKiran EEE Member 9391650890
14 G.Padmaja CSE Member 9440431573
15 N.V.Malavika MECH Member 9949143060
16 S.N.Bhargavi CIVIL Member 9505548079
17 M.Victor PD Member 9985222284

External Members

18 A.Ramanjaneyulu S.I(TRANSCO)-Vijyawada 9940644283
19  K.Arun Kumar DRM (Railways)-Vijayawada 9000396125

Anti Ragging Duties To The Faculty

WEEK

8.15AM-8.40AM

12.40PM-1.00PM

3.30PM-4.00PM

MONDAY K.PRAKASH

A.LALITHA PRIYA

A.RAVINDRA REDDY

V.GOWTHAMI PRIYANKA

D.KISHORE BABU

D.PRASAD

CH.SARASWATHI

A.K.CHAITANYA

K.GIRISH KUMAR

V.CHANDRIKA

CH.VISHNU VARDHAN

N.V.MALAVIKA

K.PRAKASH

A.LALITHA PRIYA

A.RAVINDRA REDDY

V.GOWTHAMI PRIYANKA

P.BUELAMANI

D.PRASAD

CH.SARASWATHI

A.K.CHAITANYA

K.GIRISH KUMAR

V.CHANDRIKA

CH.VISHNU VARDHAN

TVS HARSHA

G.RAVALI

A.LALITHA PRIYA

A.RAVINDRA REDDY

V.GOWTHAMI PRIYANKA

P.VIJAYAANAND

M.NAGARJUNA

A.LALITHA PRIYA

TUESDAY A.LALITHA PRIYA

A.RAVINDRA REDDY

K.PRASAH

V.GOWTHAMI PRIYANKA

D.KISHORE BABU

G.RAVALI

CH.SARASWATHI

A.K.CHAITANYA

V.CHANDRIKA

CH.VISHNU VARDHAN

N.V.MALAVIKA

P.VIJAYAANAND

K.PRAKASH

A.LALITHA PRIYA

A.RAVINDRA REDDY

V.GOWTHAMI PRIYANKA

P.BUELAMANI

D.PRASAD

CH.SARASWATHI

A.K.CHAITANYA

K.GIRISH KUMAR

V.CHANDRIKA

CH.VISHNU VARDHAN

TVS HARSHA

G.RAVALI

A.RAVINDRA REDDY

A.LALITHA PRIYA

N.V.MALAVIKA

M.NAGARJUNA

TVS HARSHA

CH.VISHNU VARDHAN

WEDNESDAY P.VIJAYAANAND

P.BUELAMANI

K.PRAKASH

M.NAGARJUNA

CH.SARASWATHI

D.PRASAD

G.RAVALI

A.K.CHAITANYA

K.GIRISH KUMAR

TVS HARSHA

CH VISHNU VARDHAN

N.V.MALAVIKA

K.PRAKASH

A.LALITHA PRIYA

A.RAVINDRA REDDY

V.GOWTHAMI PRIYANKA

P.BUELAMANI

D.PRASAD

CH.SARASWATHI

A.K.CHAITANYA

K.GIRISH KUMAR

V.CHANDRIKA

CH.VISHNU VARDHAN

TVS HARSHA

G.RAVALI

A.LALITHA PRIYA

N.V.MALAVIKA

P.VIJAYAANAND

THURSDAY P.BUELAMANI

K.PRAKASH

A.LALITHA PRIYA

M.NAGARJUNA

V.GOWTHAMI PRIYANKA

G.RAVALI

D.PRASAD

A.K.CHAITANYA

TVS HARSHA

K GIRISH KUMAR

N.V.MALAVIKA

K.PRAKASH

A.LALITHA PRIYA

A.RAVINDRA REDDY

V.GOWTHAMI PRIYANKA

P.BUELAMANI

D.PRASAD

CH.SARASWATHI

A.K.CHAITANYA

K.GIRISH KUMAR

V.CHANDRIKA

CH.VISHNU VARDHAN

TVS HARSHA

G.RAVALI

A.RAVINDRA REDDY

P.BUELAMANI

TVS HARSHA

V.CHANDRIKA

FRIDAY P.BUELAMANI

A.LALITHA PRIYA

K.PRAKASH

M.NAGARJUNA

V.GOWTHAMI PRIYANKA

D.PRASAD

D.KISHORE BABU

G.RAVALI

K.PRAKASH

A.LALITHA PRIYA

A.RAVINDRA REDDY

V.GOWTHAMI PRIYANKA

P.BUELAMANI

D.PRASAD

CH.SARASWATHI

A.K.CHAITANYA

K.GIRISH KUMAR

V.CHANDRIKA

CH.VISHNU VARDHAN

TVS HARSHA

G.RAVALI

M.NAGARJUNA

A.LALITHA PRIYA

K.PRAKASH

A.RAVINDRA REDDY

D.KISHORE BABU

A.K.CHAITANYA

K.GIRISH KUMAR

P.VIJAYAANAD

SATURDAY V.GOWTHAMI PRIYANKA

A.RAVINDRA REDDY

M.NAGARJUNA

D.PRASAD

D.KISHORE BABU

CH.SARASWATHI

TVS HARSHA

N.V.MALAVIKA

V.CHANDRIKA

CH.VISHNU VARDHAN

K.PRAKASH

A.LALITHA PRIYA

A.RAVINDRA REDDY

V.GOWTHAMI PRIYANKA

P.BUELAMANI

D.PRASAD

CH.SARASWATHI

A.K.CHAITANYA

K.GIRISH KUMAR

V.CHANDRIKA

CH.VISHNU VARDHAN

TVS HARSHA

G.RAVALI

TVS HARSHA

P.BUELAMANI

N.V.MALAVIKA

V.CHANDRIKA

D.PRASAD

PLACES for Evening Shift Timings

S.no

LOCATION

FACULTY MEMBERS

Monday

Tuesday Wednesday Thursday Friday

Saturday

1. Fish Market B.Srikanth Reddy-CSE

B.Swaroop-ECE

A.Ravindra Reddy-MECH

U.Krishna Sainath-CIVIL

E.Sandesh Babu-S&H

Sk.Arif-S&H

P.Naresh-S&H

A.Ramesh-ECE

M.Nagarjuna-MECH

D.Suresh Babu-ECE

A.Chandra Mouli-CSE

TVS Harsha-MECH

2. Krishnaveni complex

back gate

B.Rajesh-CSE

V.Matthew-EEE

TVS Harsha-MECH

D.Srikanth-ECE

B.Hanumantha Rao-CSE

B.Praveen Kitti-ECE

A.Ravindra Reddy-MECH

G.V.Ramaniah-ECE

K.Prakash-MECH

A.Ramesh-ECE

N.Krishna Raju-S&H

D.Suresh Babu-ECE

3. Anjaneya Temple D.Ratna Babu-S&H

P.Manoj Kumar-EEE

B.Sarath Chandra-CSE

Sk.Musthak ahmed-EEE

P.Naresh-S&H

D.Srikanth-ECE

D.Ratna Babu-S&H

K.Ratnam-DIP

A.Ravindra Reddy-MECH

Sk.Musthak ahmed-EEE

B.Srikanth Reddy-CSE

V.Rajesh-EEE

4. Security Gate P.Vara Lakshmi-S&H

SGS Priyanka-DIP

A.Lalitha Kumari-MECH

G.Anuradha- S&H

T.Santhi Sree-S&H

D.Bharathi- S&H

A.Bindu Madhavi-S&H

M.Durga Rani-ECE

A.Lalitha Kumari-MECH

Kalyani-ECE

V.Pujitha-CIVIL

A.Buelamani-MECH

D.Srikanth-ECE




S.no

LOCATION

FACULTY MEMBERS

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday

Saturday

5. Seminar Hall A.Lalitha Kumari-MECH

G.Anuradha-S&H

P.Vara Lakshmi-S&H

D.Bharathi-S&H

T.Lakshmi Devi-S&H

D.Gowthami-ECE

Sulthana-DIP

A.Buelamani-MECH

T.Lakshmi Devi-S&H

T.Santhi Sree-S&H

D.Bharathi-S&H

Divya-DIP

V.Chnadrika-MECH

A.Sai Pallavi-EEE

V.Pujitha-CIVIL

6. Canteen V.Gowthami-MECH

T.Lakshmi Devi-S&H

T.Santhi Sree-S&H

Sirisha-DIP

A.Lalitha Kumari-MECH

SGS Priyanka-DIP

P.Vara Lakshmi-S&H

L.Srujana-EEE

A.Bindu Madhavi-S&H

MNL Kalyani-ECE

S.Sravya-S&H

M.Durga Rani-ECE

Divya-DIP

7. South West Gate M.Nagarjuna-MECH

V.Praveen-EEE

G.Ram Babu-CSE

Ch.Vishnu-MECH

E.Sandesh Babu-S&H

Surya Praksh-DIP

N.Krishna Raju-S&H

N.Saida Naik-EEE

B.Rajesh-CSE

D.Kishore-MECH

N.Saida Naik-EEE

T.Durga Prasad-ECE

8. KBN College Bus stop/Nehru statue centre T.Durga Prasad-ECE

D.Srikanth-ECE

M.Nagarjuna-MECH

Sk.Musthak Ahmed-EEE

B.Srikanth Reddy-CSE

P.Vinay-CIVIL

TVS Harsha-MECH

Madhusudhan Rao-DIP

D.Ratna Babu-S&H

K.Ratnam-DIP

GV Ramaniah-ECE

A.Ramesh-ECE




S.no

LOCATION FACULTY MEMBERS
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday

Saturday

9. Panja Centre A.Ravindra Reddy-MECH

M.Sudhakar-CIVIL

Sk.Arif-S&H

V.Matthew-EEE

M.Sudhakar-CIVIL

Madhusudhan Rao-DIP

E.Sandesh Babu-S&H

T.Durga Prasad-ECE

SBR Prasad-CSE

V.Rajesh-EEE

D.Prasad-MECH

S.Pradeep-ECE

10. K.R.Market B.Praveen Kitti-ECE

Madhusudhan Rao-DIP

P.Naresh-S&H

GV Ramaniah-ECE

M V Phani-DIP

S.Pradeep-ECE

K.Vijay-ECE

M V Phani-DIP

G.Ram Babu-CSE

B.Rajesh-CSE

Surya Praksh-DIP

A.K.Chaitanya-MECH

U.Krishna Sainath-CIVIL

Sk.Arif-S&H

B.Praveen Kitti-ECE

11. Library S.Sravya-S&H

MNL Kalyani-ECE

Naga Lakshmi-DIP

G.Anuradha-S&H

T.Sirisha-ECE

Shahzahan-DIP

P.Naresh-S&H

GMG Madhuri-ECE

TSV Durga-CIVIL

`V.Chandrika-MECH

T.Lakshmi Devi-S&H

N.Mounika-ECE

K.Girish Kumar-MECH

S.Sravya-S&H

T.Lakshmi Devi-S&H

GMG Madhuri-ECE

N.Mounika-ECE